Partner Techniczny

Partner Informatyczny

pozycjonowanie pozna

Finał panter z Koziołkami w turnieju"Alkohol nie dla sportowca"

W niedzielę 4 marca 2012 podopieczni Tr. Jarka Soboniaka wystąpili w ogólnopolskim turnieju U-10, pt.: "Alkohol nie dla sportowca".

Hasło przewodnie zawodów z pozoru nie do końca adekwatne było do wieku zawodników, którym wszelkiego typu nałogi, czy używki (z wyjątkiem czekolady i chipsów), wciąż są jeszcze chyba raczej obce. ;) Jednak w przyszłość ziarno słusznej sprawy w ten sposób posiane, być może zaowocuje czystością gry na co dzień i godnym zachowaniem zarówno na boisku, jak i poza nim. Wróćmy jednak do sedna...

Tym razem Tr. Jarek powołał szeroką kadrę 12-u zawodników z dwóch roczników (2002, 2003), i mecze rozgrywane były po połowie przez młodsze i starsze... Pantery. Od pierwszych chwil pierwszego spotkania ze Skrą Wlkp. wiedzieliśmy już, że w tym dniu wszyscy Chłopcy mają wielką ochotę do gry, co wyraźnie odzwierciedlił wynik końcowy (3:1 dla Naszych). Było to idealne wejście w turniej, jednak druga i trzecia kolejka gier pokazały, że wcale nie bedzie tak łatwo. Po remisach z Błękitnymi Owińska i Gospodarzami turnieju - Koziołkiem Poznań I, przyszedł w końcu czas na kolejne wygrane, obie w identycznym 2-bramkowym stosunku (pełny wykaz meczy i wyników pod koniec tekstu).

I tu szczególnie zaznaczyć trzeba ostatnie zwycięstwo w fazie grupowej, ponieważ w tym meczu potrzebowaliśmy dwubramkowej przewagi nad Gromem Dopiewo, by z identyczą ilością punktów, lecz lepszym stosunkiem bramek awansować do półfinałów. Musieliśmy pokonać "korespondencyjnie" nieźle spisujacą się tego dnia drużynę z Ostrowa Wlkp. Nasi Chłopcy już dość długo prowadzili jedną bramką - wciąż brakowało tej drugiej, i wtedy tuż przed końcem meczu Adam Brzostowicz z półdystansu strzelił pięknego gola na wagę awansu. Chłopcy nie wiedzieli dokładnie ilu bramek potrzebowali by wyjść z grupy, więc nie od razu do Nich dotarło to, co osiągnęli. U niektórych widziałem nawet łzy smutku, ale szybkie wyjaśnienie sprawy rozpogodziło wszystkie buzie. :)

Tymczasem... W półfinale czekał już Stoper Poznań, który zwyciężył w grupie A - my wyszliśmy z miejsca drugiego. Nieźle pomyślana jest taka formuła zawodów (tu "oczko" do Organizatora ;), w której drużyny zebrane w jednej grupie rozgrywają mecze z ekipami grupy przeciwnej (więcej meczy), a w półfinale spotykają się dwa pierwsze zespoły z jednej grupy i grają miedzy sobą. System wydaje się najbardziej sprawiedliwy, a jednocześnie zapewnia ciekawą i pełną emocji rywalizację. To samo dotyczy formuły holenderskiej dogrywki (przez niektórych zwanej "szwedzką" ;), i o tym wszystkim właśnie mieliśmy okazję przekonać się sami.

Pierwszy półfinał Stoper Poznań vs. SMP Wichniarek Poznań był chyba najpiękniejszym tego dnia widowiskiem. W podstawowym czasie gry Nasi Chłopcy dwa razy gonili wynik. Pierwsze 5 minut starszych Panter na 1:1 - po zmianie drugie 5 minut młodszych Panter na 2:2 - cudowny gol Denisa Andrzejewskiego! - przedłużający nadzieję na wygraną... Kończy się czas podstawowy - rozpoczyna dogrywka. Tym razem na boisko wychodzi ekipa starszych Panter. Akcje są piękne, lecz nieskuteczne. Chłopcy walczą z zacięciem, ale wciąż brakuje tego upragnionego gola. Doping ogłuszający - cała sala żyje meczem. Po pięciu minutach na placu boju zostają już tylko bramkarze i dwóch, szykujących się do ostatniej akcji zawodników w polu. I wtedy właśnie atak przypuszcza Kajetan "Kayto" Szmyt. Na szczeście w chwili ostatniej zmiany miał piłkę przy nodze i w swoim stylu pięknym zwodem z obiegnieciem mija na pełnej szybkości ostatniego zawodnika Stopera, dopada do piłki tuż przed końcową linią i wciska ją między słupek a bramkarza. Sala pulsuje. Chłopcy z drużyny w szale radości rzucają się do Kajtka, kręcą kółko zwycięstwa, padają ze szcześcia na parkiet, a wokół gromkie "Wichniaaaareeek MISTRZ!!!" Wszystko widziałem - piszę dokładnie jak było. :) Finał stał sie faktem!

Na szczególną uwagę zasługuje uskrzydlający doping Rodzicow, na czele z Tatą Kacpra Karolem i Danielem, Ojcem Denisa. Serdeczne dzięki! :) Głośnie "Wichniaaaaarek" za każdym razem było synonimem twardej walki i wielkich emocji na trybunach.

Do ostatniego meczu jako pierwsza wyszła piątka młodszych Panter. Szybko stracony gol po indywidualnej i naprawdę prześlicznej akcji Daniela Dudzińskiego troszkę ostudził zapał. Nasza obrona, złożona z młodszych i drobniejszych od przeciwnika Chłopców, dała się niestety zaskoczyć. Po zmianie całej piątki, w drugiej części meczu, mimo przepięknych akcji (szczególnie zapadła w pamięć piłka mijająca o minimetry słupek bramki Koziołka po strzale Igora Bartnika bezbłędnie "obsłużonego otwierającym podaniem od Kajtka), Chłopcy głupio tracą drugą bramkę i ostatecznie przegrywają 0:2. :( Wynik ten jednak w żaden sposób nie odzwierciedla jakości gry i poziomu jaki reprezentowali w całym turnieju. Wszystkim bez wyjątku należą się tzw. WIEEEELKIE GRATKI!!! ;)))

Na zakończenie cytat z... zakończenia: "Tym razem Gospodarze (Koziołek Poznań), okazali się mało gościnni i sami, po raz pierwszy w historii rocznika 2002, "zgarnęli" główne trofeum". I wydaje się, że całkowicie na nie zasłużyli, bo wygrać z "Wichniarkiem" tego dnia udało się tylko raz i to tylko Im właśnie. Gratulujemy! :)

Dla Naszych Chłopców raz jeszcze słowa szczerej pochwały, dla Wszystkich bez wyjątku, za zaangażowanie, za nerw i ząb w grze, za to że nie było meczy przespanych, za walkę i za chęć - bo to właśnie na boisku jest zawsze najcenniejsze!

Kadra meczowa: Denis Andrzejewski, Igor Bartnik, Filip Beczkiewicz, Adam Brzostowicz, Kuba Grzybek, Wojtek Hryniewiecki, Wiktor Ligocki, Kacper Matusiak, Olgierd Nowakowski, Jakub Olewski, Kajetan Szmyt i Marcel Stanikowski - NAJLEPSZY BRAMKARZ TURNIEJU - B R A W O !!!