Menu
 
Sponsorzy

natalii

 

Partnerzy medialni

 

Partner Techniczny

 

Partner Informatyczny

pozycjonowanie pozna

 
Mini Mistrzostwa Europy Żaczków w Owińskach

MINI MISTRZOSTWA EUROPY W OWIŃSKACH

 

2 czerwca 2012 roku w Owińskach z okazji Dnia Dziecka odbył się turniej piłkarski  pod dobrze znanym szyldem ,,Mini Mistrzostwa Europy’’, w którym wzięli udział najmłodsi zawodnicy Szkółki rocznika 2005 i 2006.

Niestety sobotniego ranka liczne absencje naszych zawodników uniemożliwiły wystawienie dwóch zespołów jak to było pierwotnie planowane, trener został zmuszony do utworzenia jednego zespołu w kategorii wiekowej 2005. Finetimepieces.net

Nasi chłopcy rozpoczęli turniej od dwóch porażek z Liderem Swarzędz i Poznaniakiem Poznań, które w końcowej klasyfikacji turnieju okazały się kluczowe. Jednak nie najlepszy początek zmotywował nasze pociechy i z meczu na mecz grali już na poziomie, do którego wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni. Pozytywnym sygnałem był zacięty mecz z zaprzyjaźnioną Wartą Poznań, przegrany po bardzo zaciętej walce 2:3. Później było już tylko lepiej, zwycięstwo z Błękitnymi Owińska II 4:1 oraz w meczu o 7 miejsce w pokonanym polu została drużyna Orlika Poznań wynikiem 3:0.

Na szczególne słowa pochwały zasługują najmłodsi zawodnicy w drużynie, czyli Aleks, Wojtas, Bartas, Jasiu i Bartek, którzy pomimo różnicy wieku walecznością nie odstępowali rywali na krok ale na swoje turniejowe bramki muszą jeszcze cierpliwie zaczekać. Trzon drużyny tworzyli zawodnicy Pum, czyli Kondziu, Piotras i Smolar, którzy już nie po raz pierwszy ,,poczuli’’ turniejową atmosferę i także spisali się na medal.

Jedynym zmartwieniem trenera jest frekwencja turniejowa, która nie pozwala na optymalne zestawienie drużyny oraz na sprawdzenie ich umiejętności podczas gry i sportowej rywalizacji. Zajęcia treningowe to jedna sprawa, natomiast praktyka turniejowa jest niezwykle ważna dla rozwoju nie tylko sportowego, ale przede wszystkim osobowościowo – psychicznego. Dlatego zachęcamy do jak najliczniejszego udziału w turniejach okolicznościowych, w nich każdy kto wejdzie do gry, jest już zwycięzcą.

 

elevator shoes

Powrót

 
Grupa Pantery
 
Grupa Pumy
 
Grupa Rysie