Menu
 
Sponsorzy

natalii

 

Partnerzy medialni

 

Partner Techniczny

 

Partner Informatyczny

pozycjonowanie pozna

 
Dokumenty do pobrania
Relacja Jesiennej Edycji Ligi Mistrzów Koziołka 2011 w lokalnych Mediach
Organizatorzy drugiej Jesiennej Edycji Ligi Mistrzów Koziołka przygotowali krótką relację z rozgrywek,która wkrótce pojawi się mediach lokalnych.

Za nami trzecia edycja Klima-Raflik Liga Mistrzów Koziołka. Zachęcamy do przeczytania oficjalnej relacji, jaka pojawi się w poznańskich mediach.

 


 


Wielkie emocje towarzyszyły do końca rozgrywkom Klima-Raflik Liga Mistrzów Koziołka, która po raz pierwszy rozgrywana była w czterech grupach wiekowych roczników 2000, 2001, 2002 oraz 2003.

Klima-Raflik Liga Mistrzów Koziołka to rozgrywki piłkarskie zorganizowane przez Klub Sportowy Koziołek Poznań - ta edycja była trzecią. Pierwszy raz drużyny wybiegły na obiekt Młodzieżowego Ośrodka Sportowego w Poznaniu jesienią zeszłego roku. W ośmiotygodniowych rozgrywkach udział wzięły 32 zespoły z Poznania i okolic, podzielone na cztery grupy wg wieku zawodników.

Jesienna edycja Klima-Raflik Liga Mistrzów Koziołka rozpoczęła się od rundy zasadniczej. Przez pięć weekendów osiem drużyn z każdej z grup wiekowych rozegrało spotkania systemem ligowym - mecz i rewanż. Po pierwszej rundzie, cztery pierwsze zespoły utworzyły Grupę Złotą i zagrały o zwycięstwo w lidze, a cztery kolejne Grupę Srebrną by powalczyć po lokaty 5-8.

Liga rocznika 2000 zakończyła się triumfem gospodarzy - KS Koziołek Poznań. Na dalszych miejscach zameldowali się Sokół Starołęka oraz PSP Poznaniak Poznań. W Grupie Srebrnej najlepszy okazał się UKS Kopernik Poznań.

Do dużej niespodzianki doszło w rozgrywkach dzieci urodzonych w roku 2001. Do końca wydawało się, że tytuł trafi po raz trzeci do Warty Poznań. Popularni Zieloni zainkasowali jednak tylko 2 punkty w ostatnią sobotę i musieli zadowolić się medalami srebrnymi. Zwyciężyła drużyna Unii Swarzędz. Na trzecim miejscu znalazła pierwsza drużyna rocznika KS Koziołek Poznań. Grupę Złotą wygrał zespół PSP Poznaniak Poznań.

Potencjalnie najwyższy poziom reprezentowała liga rocznika 2002. Tutaj o zwycięstwo walczyła Warta Poznań oraz Lech Poznań. Punkty próbowały odebrać im KS Koziołek Poznań oraz SMP Wichniarek Poznań. Ostatecznie trzecie miejsce trafiło do gospodarzy, drugie do Zielonych, a puchar za pierwsze miejsce odebrali zawodnicy Kolejorza. Najlepszym zespołem Grupy Srebrnej okazał się UKS Lider Swarzędz.

Rocznik 2003 rozgrywał swoją ligę po raz pierwszy. Bezkonkurencyjna w rundzie zasadniczej i Grupie Złotej była drużyna SMP Wichniarek Poznań, która zakończyła rozgrywki bez porażki! Na drugim miejscu zameldował się zespół KS Koziołek Poznań, a trzecia lokata przypadła Stoperowi Poznań. Grupę Srebrną wygrała druga drużyna KS Koziołek Poznań.

Celem naszego klubu jest kopiowanie najlepszych standardów pracy z młodzieżą - mówią organizatorzy. Dzieci w tym wieku powinny rywalizować bez presji wyniku oraz zdobywania pucharów i medali za wszelką cenę. My zapewniamy im sporo gry w piłkę nożną oraz doskonałą zabawę. Nie ma lepszego sposobu by wychować kreatywnych i dobrze wyszkolonych zawodników.

Między rundą zasadniczą a finałową rozegrano Puchar Ligi, w których najlepsze okazały się Sokół Starołęka w grupie zawodników urodzonych w roku 2000, Warta Poznań 2001 oraz 2002, a także SMP Wichniarek Poznań w lidze 2003.

Trzecia edycja Klima-Raflik Liga Mistrzów Koziołka zakończyła się w tym tygodniu, ale Klub Sportowy Koziołek Poznań przygotowuje już kolejną, która ruszy 14 kwietnia 2012. Ponownie na boisko wybiegną 32 drużyny w czterech rocznikach by przez blisko trzy miesiące rywalizować w lidze dla małych piłkarzy.

Powrót

 
Grupa Pantery
 
Grupa Pumy
 
Grupa Rysie